8 rostlin bez konopí, které obsahují léčebné kanabinoidy

Rostliny které také obsahují Cannabinoidy

1. Echinacea ( Echinacea purpurea )

Tato rostlina posilující imunitu se také používá k úlevě od úzkosti, únavy, migrény a artritidy. Echinacea je trochu jiná než konopí, protože k zapojení endokanabinoidního systému používá místo kanabinoidů kanabimimetika. Kanabimimetika jsou souborem neklasických kanabinoidů, které napodobují biologickou aktivitu klasických kanabinoidů (přestože nesdílejí jejich strukturu). N-alkylamidy (NAA) v echinacei jsou zodpovědné za regulaci imunitního systému, bolesti a zánětu.

2. Černý pepř ( Piper nigrum )

Černý pepř obsahuje vysoké hladiny terpenu zvaného beta-karyofylen (BCP). Právě to dodává černému pepři (a některým odrůdám konopí) jeho peprnou chuť a vůni. BCP také funguje jako kanabinoid a má vazebnou afinitu k receptoru CB2. Výzkumy naznačují, že protizánětlivé sloučeniny tohoto terpenu jej činí vhodným pro léčbu stavů, jako je artritida a osteoporóza.

3. Lněná semínka ( nejběžnější len )

Velmi nedávno bylo zjištěno, že lněná (lněná) semena produkují sloučeniny podobné kanabinoidům velmi podobné CBD, které, jak se zdá, mají velmi podobné protizánětlivé účinky. Studie, která to objevila, také zjistila, že průmyslový proces výroby látek z lněných semen (lněných) neovlivňuje aktivitu CBD. Tato zjištění naznačují nové lékařské aplikace lněných výrobků, zejména tkaniny jako materiálu pro obvazy ran s protizánětlivými vlastnostmi.

4. Kakaovník ( Theobroma cacao )

Kromě toho, že kakao poskytuje tělu obrovskou dávku hořčíku , obsahuje také několik různých chemických látek „šťastného mozku“, jako je theobromin, fenylethylamin, tryptofan a anandamid. Kakao ovlivňuje endokanabinoidní systém deaktivací enzymu zvaného FAAH. Tento enzym štěpí endokanabinoid známý jako anandamid. Výzkum nazval anandamid jako tělu přirozenou verzi THC. Proto se cítíte uvolněně a šťastně poté, co sníte lahodnou hořkou čokoládu.

5. Černý lanýž ( Tuber melanosporum )

Vědci zjistili, že černé lanýže vytvářejí stejný anandamid (neboli „molekula blaženosti“) jako konopí a kakao. Jak bylo uvedeno výše, anandamid je endokanabinoid přirozeně produkovaný tělem, který reguluje náladu a vnímání bolesti vazbou na receptor CB1.

6. jaterník ( Marchantiophyta )

Rostlina pocházející z Nového Zélandu, jaterník, produkuje neobvyklý typ kanabinoidu (nazývaného kyselina perrottetineinová), který je velmi blízce příbuzný THC. Je známo, že tento kanabinoid léčí bronchitidu a zmírňuje problémy se žlučníkem, játry a močovým měchýřem.

Nikdy neužívejte játrovku čerstvou – vždy ji užívejte infuzí nebo extraktem z byliny. Dávkování by nikdy nemělo překročit 3,8 gramu sušené byliny (asi 4 čajové lžičky 3-6procentního nálevu).

7. Helichrysum  Helichrysum  umbraculigerum)

Tato sedmikráska pocházející z Jižní Ameriky má silné stabilizační a antidepresivní vlastnosti díky vysokým koncentracím kanabigerolu (CBG) přítomného v rostlině. Není divu, že CBG se také nachází v rostlině konopí.

Nejlepší způsob, jak využít výhody této rostliny, je použít ji jako esenciální olej. Zkuste ji rozptýlit , nanést na pokožku nebo přidat do koupele.

8.  Labrador čínský ( Rhododendron anthopogonoides )

Rhododendron

Labrador, který roste v Severní Americe, je jednou z nejvíce antimikrobiálních rostlin na planetě. Podle výzkumu může esenciální olej extrahovaný z rododendronu čínského zabít cokoli od stafylokokové infekce až po rakovinné buňky.

Studie z roku 2011 zjistila, že „dva nové kanabinoidní chromanové a chromenové deriváty s názvem kyselina anthopogocyklolová a kyselina anthopogochromenová a pět příbuzných sloučenin je známo jako syntetické analogy kanabinoidů: typ kanabichromenu (CBC), typ kanabicyklolu (CBL) a kanabicitran (CBT). typu byly izolovány společně s kyselinou geranyl orsellinovou z čínské léčivé rostliny Rhododendron anthopogonoides.