Co je HHC?

HHC 

Kolem tohoto kanabinoidu se ve vzduchu točí hromada otazníků. Hlavním důvodem je v celku nízká povědomost o tomto kanabinoidu jak v oblasti vědecké, tak i mezi širokou veřejností. 

HHC

HHC bylo poprvé vytvořeno v roce 1944 americkým chemikem Rogerem Adamsem, který k delta-9 THC přidal molekuly vodíku. 

HYDROGENACE – tento proces není omezen pouze na výrobu kanabinoidů. Můžeme se s ním setkat například při výrobě margarínu. V našem případě se THC hydrogenací „přeměňuje“ na HHC. Samotným chemickým procesem vás provádět nebudeme. Ale pro zvídavé hlavičky přikládáme odkaz na vysvětlení procesu hydrogenace ( zdroj wikipedie ).

HHC dnes

Adams kdysi vytvořil HHC z THC, které získal z marihuany. Dnes se už HHC získává z CBD. Proč tomu tak je? Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá. Ingrediencí pro výrobu legálních konopných produktů nemůže být nic, co by mělo obsah vyšší než 1 % THC (v ČR). Nutno podotknout, že samotné HHC neobsahuje THC.

(hexahydrokanabinol) je kanabinoid, stejně jako THC, CBD nebo CBG. Přirozeně se vyskytuje v rostlinách konopí. Převážně v semenech a pylu. Poprvé byl HHC syntetizován v roce 1947 Rogerem Adamsem. Byl použit proces zvaný hydrogenace, při kterém se k molekule THC přidají dva atomy vodíku. Vznikne tím právě hexahydrokanabinol (HHC).

Přestože z konopí získané HHC není THC, nabízí podobné účinky jako THC a je zcela legální. Naše květy HHC jsou tvořeny v laboratoři, kde zaručíme nejen kvalitu ale hlavně pravdiví obsah látek potvrzený laboratorními testy.