Rehabilitace zlaté půdy s konopnými farmami

Plány na rok 2022 zahrnují rehabilitaci 100 let toxických zlatých odpadních půd na konopné megafarmy a 5 000 akrů, které se označují za „největší místo pro výzkum a vývoj konopí na pěstování na světě“.

V současné době bylo pěstování konopí pro lékařské a vědecké účely legalizováno v 11 z 52 zemí kontinentu a kontinent je na prahu toho, co společnost Prohibition Partners předpovídá, že do příštího roku bude kontinentální trh v hodnotě 7,1 miliardy dolarů.

V čele – Jižní Afrika a Uganda.

Konopí čistí toxické „zlaté kopce“
První zastávkou je Jižní Afrika, kde si vláda pohrává s myšlenkami na pěstování konopí na horských hromadách půdy, které za sebou v minulém století zanechaly společnosti těžící zlato. „Je to bioremediace – jde o velkolepý plán na pěstování konopí, abychom detoxikovali kopce kontaminované půdy, které za sebou zanechaly korporace těžící zlato v Jižní Africe,“ vysvětluje Anele Lodi, vědecká pracovnice jihoafrického ministerstva zemědělství a rybolovu, co mají úřady mysli s ohledem na konopí a toxické těžební půdy.
Hromady, umělé hory a kontaminovaná půda jsou všudypřítomným prvkem v provincii Gauteng v
Jižní Africe, kde se v minulém století nacházel největší světový nález zlata, počínaje honbou za zlatem, která
přitáhla hledače štěstí z celého světa do Jižní Afriky v 80. letech 19. století.

„Zlatá horečka kontaminovala půdu. Radioaktivní zlatá půda, kterou po desetiletí vysypaly
korporace těžící zlato, nyní leží vedle téměř každého městečka v provincii Gauteng v Jižní Africe, vedle chat,
kde žijí ti nejchudší, obvykle černí Jihoafričané,“ říká Shamiso Mupara, jihoafrický klimatický
aktivista a ekologický vědec. . To jsou místa, kde si jihoafrická vláda pohrává s myšlenkou vyzvat společnosti, aby pěstovaly konopí v průmyslovém měřítku jako způsob detoxikace půdy a sklizně plodin pro komerční využití.

„Nabídneme pronájem pozemků a požádáme příjemce, aby produkovali konopí pro léčebné použití zde v Jižní Africe nebo v zahraničí. Je to součást konopné zelené ekonomiky v hodnotě 45 miliard ZAR (2,5 miliardy USD), která čistí kontaminovanou půdu těžící zlato,“ vysvětluje a potvrzuje Popo Ngwato, mluvčí jihoafrického ministerstva zemědělství a rybolovu, o programu, jehož vizionářské úřady říkají, že dokončují a jsou připraveni. zavést pro podnikatele v oblasti konopí začátkem příštího roku.

Předběžné vědecké studie ukazují, že konopí může potenciálně vyčistit kontaminované půdní ekosystémy. Slibná studie na University of Colorado, zveřejněná v roce 2019, dospěla k závěru, že konopí by mohlo bioremediovat půdu kontaminovanou selenem, což je minerál přirozeně se vyskytující v západních USA a Kanadě, ale který je také zničující látkou znečišťující životní prostředí, je-li produkován v nadměrném množství rozsáhlé průmyslové a zemědělské procesy.

„V Jižní Africe je 6000 opuštěných, kontaminovaných kopců zlaté půdy – pokud se tam pěstuje konopí, může to být bonus pro zdraví komunit žijících v blízkosti toxických zlatých půd. Pochybuji však, že se tak brzy stane. Myslím, že hlavní motivací jihoafrické vlády je ukořistění peněz za konopí,“ dodal Mupara, odborník na životní prostředí.

5000 akrů konopí
Hned za rybníkem od Jižní Afriky je Eden Pharma. Jedná se o britskou společnost zabývající se konopím, která se nyní účtuje, že získala 5 000 akrů – „největší místo pro výzkum a vývoj konopí na světě“. Bude založeno letiště, lékárny a laboratoře pro výzkum konopí, které zaměstnávají „100 %“ lidí z Ugandy, říká Eden Pharma v takzvaném vysněném projektu „Zahrada Afriky“, který podle nich zrychlí HDP Ugandy o neuvěřitelná 3 %.

„Doufám, že je to jeden z těch – velkých vysněných ‚konopných projektů, které byly ohlašovány po celé Africe rok co rok; získávání značných peněz investorů v oblasti rizikového kapitálu v zahraničí v Evropě nebo Severní Americe, získávání třpytivých
titulků – přesto se to v nadcházejících letech docela složí nebo s kontroverzními průhlednostmi,“ říká Deogracious Kalima, odborník na životní prostředí, který nezávisle spolupracoval s Organizací pro výživu a zemědělství ve východní Africe. kraj.

To, co Uganda a Afrika potřebují, je vytvořit domácí sítě tisíců malých farmářů konopí, kteří dodržují kvalitu, a spojit je s bohatými západními startupy s konopím, které přicházejí s velkými nápady, říká.

Pro Yasina Kakandeho, jednoho z nejznámějších ugandských aktivistů za lidská práva – „říkají, že konopí by mohlo být pro
ugandskou ekonomiku tím, čím jsou káva a banány, ale když slyším o těchto britských firmách, které přicházejí pěstovat
, obávám se – budou komunity vyhozeny ze sladkých vod?