Studie ze srpna 2022 s názvem „Asociation Between Cannabis Use with Urological Cancers: A Population-based Cohort Study in the UK Biobank“, která byla zveřejněna v časopise Cancer Medicine , zkoumala potenciální výsledky užívání konopí na konkrétní typy rakoviny.
„Legislativa týkající se užívání konopí byla schválena v mnoha evropských a severoamerických zemích,“ poznamenali vědci. Navzdory tomu vědci prohlásili, že vliv byliny na urologické rakoviny „není jasný“. Tato studie byla ve skutečnosti provedena, „aby prozkoumala souvislost mezi užíváním konopí a rizikem urologické rakoviny.“
Cannabis a urologická rakovina
Autoři studie uvedli, že identifikovali „151 945 jedinců s informacemi o užívání konopí v britské Biobank od roku 2006 do roku 2010“ se zaměřením na různé urologické druhy rakoviny.
Výzkum uvedl, že zjistil, že „předchozí užívání konopí bylo významným ochranným faktorem pro karcinom ledvin a rakovinu prostaty“.
Výzkum uvedl, že zjistil, že „předchozí užívání konopí bylo významným ochranným faktorem pro karcinom ledvin a rakovinu prostaty“. Šetření však nezjistilo „žádnou významnou souvislost mezi užíváním konopí a výskytem rakoviny varlat“, což znamená, že statisticky se ukázalo, že užívání konopí ani nezpůsobilo výskyt rakoviny varlat, ani jí nezabránilo.
Autoři studie došli k závěru, že předchozí užívání konopí „souviselo s nižším rizikem rakoviny močového měchýře, renálního karcinomu a rakoviny prostaty“.
Studie také odhalila „potenciální kauzální účinek užívání konopí na nižší výskyt karcinomu ledvin“. Autoři studie došli k závěru, že na základě analyzovaných dat bylo předchozí užívání konopí „spojeno s nižším rizikem rakoviny močového měchýře, karcinomu ledvinových buněk a rakoviny prostaty“.