Co je HHC-o

HHC-O Acetát: Účinky, Síla, Rizika A Další

 

S neustálým proudem nových variací kanabinoidů, které se objevují na trhu, je skvělý čas stát se nadšencem kanabinoidů.

Osobně rád zkouším všechny tyto nové a jedinečné kanabinoidy. Přesto řeknu, že mé srdce leží na běžných starých Delta 9 THC kapkách a nejlépe na živé pryskyřici.

Ale co je skvělé na HHC-O Acetate je to, že má velmi podobné vysoké množství jako Delta 9 THC. A z toho, co říkají uživatelé, také sklízíte podobné účinky Delta 9 THC. 

A co je na tom nejlepší? Je kvazi-legální a může být odeslán do většiny států. 

hhco ilustrace

Co Je HHC-O?

 

Abychom se dostali k vědě o HHC-O, musíme nejprve pochopit, že se jedná o acetátovou verzi HHC, jinak známou jako Hexahydrocannabinol. 

Na HHC je vzrušující to, že jde o hydrogenovanou verzi Delta 9 THC. 

Proces vytváření HHC z Delta 9 THC, označovaný jako hydrogenace, spočívá v nasycení molekul vodíkem. 

To mění molekulovou hmotnost a molekulární geometrii molekuly a způsobuje, že HHC je stabilnější formou.

Tato stabilita vede k odolnosti vůči teplu a prodloužené skladovatelnosti a nerozkládá se na CBN nebo jiné kanabinoidy, jako se vaše Delta 9 THC degraduje přesčas. 

THC při oxidaci ztrácí atomy vodíku, protože je náchylnější k oxidaci a rozkladu. Při rozpadu tvoří dvě nové dvojné vazby, což vede k CBN.  

Naštěstí se s HHC nemusíte tolik bát, že časem ztratí svou účinnost. Navíc vám tato molekula nasycená vodíkem může poskytnout velmi euforické a jemné bzučení. 

Takže ano. HHC-O (nebo HHC-O-acetát) je derivátem HHC a říká se, že je účinnější. 

Vzniká tak, že se vezme (polosyntetický) HHC a na sloučeninu se aplikuje anhydrid kyseliny octové. Tento proces se nazývá acetylace. Je to stejný proces, který se používá k vytvoření THC-O v laboratoři z izomeru THC. 

 

HHC-O je považován za polosyntetický derivát nebo analog, což znamená, že před chemickou konverzí začínají přírodními sloučeninami, jako je CBD odvozené z konopí. Protože se jako chemický katalyzátor používá anhydrid kyseliny octové, přeměňuje HHC na HHC-O acetát

Je důležité poznamenat, že tyto acetáty se v rostlině konopí přirozeně nenacházejí. 

Nepokoušejte se tyto acetáty vyrábět sami, protože mohou být vysoce nebezpečné. HHC-O a THC-O by měl vyrábět pouze v laboratorních podmínkách zkušený a znalý chemik. 

Musíme však počkat, až věda a výzkum zjistí plný rozsah toho, co tento analog na bázi konopí může světu nabídnout. 

Ale tam, kde působí podobně jako náš endokanabinoidní systém a má podobnou chemickou strukturu jako Delta 9 THC, můžete zažít stejné výhody, jaké produkuje dobrý olej Delta 9 THC.

Ačkoli neexistují žádné klinické důkazy o použití této sloučeniny, neoficiálně se předpokládá, že je silnější než HHC.