Co je THCp

Co je to THCP?

K objevení kanabinoidu THCP (tetrahydrokannabiforolu) došlo teprve v roce 2019. Skupina italských vědců tehdy publikovala svůj článek v časopisu Scientific Report a dospěla k tomu, že právě kanabinoid THCP by mohl mít ze všech dosud známých kanabinoidů nejsilnější účinky.

Italským vědcům se podařilo ukázat, že kanabinoid THCP se v konopí vyskytuje přirozeně. Bohužel ale v tak mizivém množství, že by jeho extrakce přímo z rostliny nebyla finančně rentabilní. I proto se kanabinoid THCP získává laboratorně pomocí složitějších chemických procesů.

Mikroskop

THCP interaguje s endokanabinoidním systémem

O kanabinoidech je známé, že jde o sloučeniny, které mají potenciál interagovat s endokanabinoidním systémem. Některé kanabinoidy dokáží receptory endokanabinoidního systému stimulovat, jiné se na ně váží bez aktivace, další jeho účinky blokují. Skupina italských vědců ale ve své vědecké studii uvedla, že kanabinoid THCP se na receptor CB1 váže 33krát lépe než známější kanabinoid THC.

V případě kanabinoidu THC platí, že jeho molekula se váže na receptory CB1 a CB2 prostřednictvím pětiuhlíkového postranního řetězce. V laboratořích se ale povedlo uměle připravit sloučeniny i s vyšším počtem uhlíků. Mezi ně se řadí právě kanabinoid THCP, v jehož případě jde dokonce o sedm uhlíků.

Účinky THCP

Právě díky působení na endokanabinoidní systém v lidském těle a aktivací receptorů CB1 a CB2 se v mozku vyvolává celá řada účinků, které vedou ke změnám vědomí. Takové změny zahrnují euforické pocity, změny vizuálního i sluchového vnímání nebo kupříkladu proměny v interpretaci času.

Ačkoliv je výzkum kanabinoidu THCP teprve v počátcích, první studie ukazují, že by THCP produkty mohly ulevovat od bolesti, potírat nepříjemnou nevolnost nebo pomáhat v boji s epilepsií.

Předběžné závěry těchto výše uvedených studií také naznačují, že v otázce vlivu na lidský organismus je profil THCP nápadně podobný kanabinoidu THC. Je totiž možné se setkat i s útlumem bolestí, navozením pocitu klidu i rovnováhy a objevovat se mohou i pocity závratí či úzkosti.

U některých uživatelů mohou THCP produkty podpořit proces usínání, u jiných ale na druhé straně mohou prohloubit případné problémy s insomnií.

Čeká se na další vědecké výzkumy

Vědci zatím nestanovili žádnou standardizovanou dávku ani jasné důkazy o dlouhodobých účincích. Proto je potřeba brát v potaz, že důvěryhodných informací o THCP zatím příliš není a je vhodné, aby každý byl při posuzování THCP více než obezřetný.

THC produkty jsou v mnoha státech po celém světě striktně zakázány. Je sice možné najít výjimky, zvlášť v Evropě a Asii se ale regulátoři staví k této látce velmi rezervovaně.

Vzhledem k tomu, že kanabinoid THCP ještě nebyl vědci dostatečně prozkoumán, nefiguruje tato látka ve většině států světa na seznamu zakázaných návykových látek.

Konopí a věda

Jaké THCP produkty jsou k dispozici?

Právě legálnost kanabinoidu THCP by mohla uživatele velmi lákat. Výrobci na popularitu THCP zareagovali a na trhu jsou už nyní k mání nejrůznější THCP produkty. Vybírat si může každý třeba z THCP vape, THCP cartridge, olejů, kapek nebo jedlých výrobků.

Vzhledem k chybějící regulaci je ale vhodné takové produkty nakupovat od renomovaných výrobců. Jen tak budete mít jistotu, že váš produkt je bezpečný i správně označený.

Ačkoliv ještě nedošlo k zařazení THCP na seznam návykových látek, status této kontroverzní látky se může rychle měnit. I proto je potřeba být v obraze a na případné změny právních předpisů obratně reagovat.

Kanabinoid THCP je horkou novinkou na globálním konopném trhu, od kterého si mnozí hodně slibují. Ačkoliv vědci zmiňují jeho možné silné účinky na lidský organismus, komplexnější studii o této látce stále postrádáme. I proto je vhodné k THCP produktům přistupovat obezřetně a zkoušet jejich účinky s pokorou respektem.

 

THCP, neboli tetrahydrokannabiforol, je nově objevený kanabinoid který se vyskytuje i v rostlinách konopí. THC-P je až 30krát silnější než THC a je spojován se silnými terapeutickými účinky. I když je stále příliš brzy na závěry ohledně účinků THCP, jeho potenciál jako alternativní léčebná možnost je stále jasnější.

 

THCP, neboli Tetrahydrokannabiforol, je relativně nový a vzácný kanabinoid, který si získal pozornost díky svému potenciálu pro terapeutické účinky a zvýšené síle ve srovnání s jinými kanabinoidy. Stejně jako ostatní kanabinoidy, THCP interaguje s endokanabinoidním systémem v těle, což může ovlivňovat náladu, vnímání bolesti a další tělesné funkce.

I když výzkum THCP je stále ve svých počátcích, předběžné studie naznačují, že může mít silnější protizánětlivé, analgetické a neuroprotektivní vlastnosti ve srovnání s jinými kanabinoidy, jako je THC a CBD.

THCP zatím není široce dostupný na trhu. Nicméně kvůli nedostatku regulace v tomto odvětví je důležité provést důkladný výzkum a nakupovat od renomovaných značek, abyste zajistili, že produkt je bezpečný a správně označený.

 

K čemu je THCP dobrý?

Vědci z Itálie objevili THCP v roce 2019, a proto jsou o jeho terapeutických účincích známy pouze omezené informace. Přesto se zdá, že THC-P má podobný rozsah léčebných benefitů jako THC, jako je úleva od bolesti, proti záchvatům a boji s nevolností a dalšími stavů nebo nepohodlí.

Navíc se uvádí, že THCP je pro některé stavy účinnější léčebnou volbou než THC.

 

 

Jaké jsou vedlejší účinky THCP?

Vzhledem k tomu, že výzkum tohoto nového kanabinoidu je stále ve svých počátcích, je obtížné určit, jaké potenciální vedlejší účinky mohou nastat při užívání produktů obsahujících THC-P místo THC.

Nicméně, známé vedlejší účinky spojené s užíváním konopí obecně, jako je suchá ústa, závratě, ospalost a zvýšený srdeční tep, se mohou stále vztahovat na produkty obsahující THCP.

 

 

Jaké produkty s THCP jsou na trhu?

mnoho společností nyní vyrábí konopné produkty obsahující THCP díky jeho potenciálním terapeutickým účinkům.

Tyto produkty zahrnují THC-P catridgeTHCP květy, oleje, jedlé výrobky a koncentráty. Hledejte produkty označené jako obsahující THCP nebo Tetrahydrokannabiforol, abyste si byli jisti, co přesně dostáváte.

 

 

Je THCP legální?

Zatímco THC může být určeno jako legální nebo nelegální na základě marihuanových zákonů státu nebo země, jeho odvozená forma – THCP – spadá do nejasné oblasti.

 

Jaké produkty obsahují vysoké množství THCP?

THCP bohaté produkty se dají nalézt ve formě THC-P vapeTHCP květy a želé. Mnoho společností nyní vyrábí produkty na bázi HHC, které také obsahují THCP, čímž umožňují zákazníkům využít výhody obou kanabinoidů v jednom produktu.

Při nákupu produktů obsahujících THCP je důležité mit k dispozici laboratorní analýzu nebo certifikát analýzy. To potvrdí, že deklarované hladiny THCP uvedené na štítku jsou přesné a poskytne jistotu, že pochází z důvěryhodného zdroje.

 

Jaké zdravotní výhody nabízí THCP?

Potenciální léčebné výhody spojené s THCP jsou stále předmětem studií. Předběžné výzkumy naznačují, že může mít terapeutické účinky, jako jsou protizánětlivé vlastnosti a analgetický (tlumící bolest) účinek. Bylo také zjištěno, že má anxiolytické (protiúzkostné) vlastnosti a může pomáhat regulovat chuť k jídlu a zlepšovat spánek.

Nicméně, je potřeba dalšího výzkumu, aby se plně porozumělo potenciálním výhodám THCP a jeho dlouhodobým účinkům na lidské zdraví. Pokud zvažujete použití produktů obsahujících THCP pro jakýkoli lékařský účel, vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče.

 

Jak silné je THCP?

 Nedávný výzkum ukázal, že THCP se váže na receptory CB1 až 33krát silněji než tradiční THC, což ho potenciálně činí až 33krát silnějším. Tato síla je částečně způsobena jeho jedinečnou strukturou; neobvykle dlouhé alkylové řetězce sestávající z sedmi atomů uhlíku mu dávají výhodu oproti klasickému pětiuhlíkatému THC.

Jedinečná struktura THCP mu také propůjčuje afinitu k receptorům CB1, což znamená, že po konzumaci se rychleji a silněji váže na tyto místa než THC. To může uživatelům poskytnout silnější psychoaktivní efekt, který je téměř okamžitě cítit po konzumaci.