Průvodce #1

Nejlepší průvodce určováním pohlaví rostlin konopí před fází květ

 

Samčí rostliny konopí nevytvářejí poupata, poupata pouze samičí rostliny konopí . Přesto přirozeně, s běžnými semeny konopí, asi 50 % rostlin konopí skončí jako samčí.

Na sexu s konopím záleží: Ženské pupeny vs mužské pylové váčky (klikněte pro detailní záběr). Samčí rostliny nedělají poupata!

Samčí rostliny konopí nevytvářejí poupata, poupata pouze samičí rostliny konopí. Přesto přirozeně, s běžnými semeny konopí, asi 50 % rostlin konopí skončí jako samčí.

Pouze samičí rostliny konopí vytvářejí poupata. Samčí rostliny produkují pylové váčky, které mají nízký obsah THC, není dobré je kouřit a způsobují, že z blízkých samičích pupenů rostou semena.

Bohužel, samčí pylové váčky nejsou pro většinu domácích pěstitelů konopí užitečné, pokud nejste chovatel. Identifikujte a odstraňte samčí rostliny konopí ASAP.

Když se pylové váčky otevřou, vypadají jako bílé, žluté, zelené nebo fialové květy ( pěkné! ), ale šíří pyl všude, který opyluje vaše samičí rostliny. Není dobré pro kvalitu pupenů. Kromě toho jsou mužské pylové váčky drsné na kouření a neobsahují vysoké hladiny THC ani jiných kanabinoidů.

Samčí pyl také způsobuje, že samičí rostliny produkují malé výnosy méně účinných, semenných pupenů. Většina domácích pěstitelů by se měla snažit dostat samčí rostliny z pěstírny co nejdříve.

 

Jak zjistit, zda je rostlina konopí samčí nebo samičí před rozkvětem?

Vizuálně obvykle nepoznáte rozdíl mezi samčími a samičími rostlinami, dokud nezačnou kvést (vytvářejí buď samčí květy / pylové váčky nebo samičí květy / poupata), zejména pokud jde o mladší rostliny.

Existují 3 hlavní způsoby, jak zjistit pohlaví rostliny marihuany, když je ještě ve vegetativním stádiu.

Existují 3 hlavní způsoby, jak zjistit pohlaví rostliny marihuany, když je ještě ve vegetativním stádiu.

Výsledkem je, že většina pěstitelů konopí identifikuje a vyhodí samčí rostliny co nejdříve. To znamená, že pro domácího pěstitele konopí, který začíná s běžnými semeny (například semeny, které najdete v trávě ), asi polovina vašich rostlin neudělá poupata a bude nutné je vyhodit. To jsou hrozné šance a jako pěstitel si zasloužíte lepší.

Naštěstí existují 3 různé způsoby, jak určit pohlaví rostliny konopí před fází květu, ale pouze jeden způsob, jak zajistit, aby všechny vaše rostliny byly samičí. Je důležité co nejdříve se zbavit samčích rostlin, protože nejenže zabírají místo, které by mohly zaplnit rostliny vytvářející poupata, ale i pyl uvolňovaný samčími rostlinami konopí opyluje všechny vaše samičí rostliny a způsobí semena pupenů .

3 způsoby, jak zjistit, zda je rostlina samčí nebo samičí před zahájením fáze květu marihuany

 1. Začněte s feminizovanými semeny (nebo samičími klony) – nejlepší pro většinu domácích pěstitelů konopí. Začít s feminizovanými semeny nebo samičími klony z důvěryhodného zdroje zaručuje, že 99,9 % rostlin konopí skončí jako samičí rostliny.
 2. Genetické testování – Odešlete kousek listu z vaší mladé rostliny do laboratoře, aby otestovala pohlaví. To může být drahé a často to není 100% přesné.
 3. Prozkoumejte „předkvěty“ – Podívejte se na předkvěty konopí (malé verze samčích nebo samičích květů, které se někdy objevují ve vegetativním stadiu na spojích, kde se vějířový list setkává se stonkem). Tato technika funguje u některých kmenů konopí lépe než u jiných, protože některé rostliny začnou růst předkvěty do 3 týdnů od vyklíčení, zatímco jiné nemusí vyrůst žádné předkvěty dříve než 6 týdnů po vyklíčení. Obrázky níže.

 

1.) Začněte s feminizovanými semeny konopí (nebo ženskými klony)

Toto je nejlepší volba pro většinu domácích pěstitelů konopí. Počínaje feminizovanými semeny nebo samičími klony zaručuje, že 100 % rostlin konopí tvoří samičí rostliny. Dobrou zprávou je, že feminizovaná semena konopí jsou široce dostupná téměř kdekoli na světě. Zjistěte více o feminizovaných semenech konopí .

Zjistěte, kde bezpečně koupit semena konopí online .

Nejlepší pro většinu domácích pěstitelů konopí. Počínaje feminizovanými semeny nebo samičími klony zaručuje, že 100 % rostlin konopí tvoří samičí rostliny.

 

2.) Genetické testování

Můžete poslat kousek listu z 3 týdny staré sazenice konopí a nechat je provést genetický test, který určí, zda se jedná o samce nebo samičku. Nevýhodou této techniky je, že genetika konopí je trochu zvláštní. Rostliny nemají vždy úhledně oddělené samčí a samičí chromozomy, což znamená, že laboratorní testy mohou občas produkovat falešně pozitivní a negativní výsledky. Jinými slovy, některé rostliny označené jako „samičí“ mohou být samčí a některé rostliny označené jako „samčí“ mohou být ve skutečnosti samičí. Některé rostliny mohou skončit jako hermafrodité. Laboratorní testování však používají někteří komerční pěstitelé, protože značně zvyšuje šanci, že všechny rostliny skončí jako samičí.

Obvykle se nemůžete podívat na takto mladou rostlinu konopí a říct, zda je to samec nebo samice, ale genetický test z laboratoře vám někdy může napovědět…

 

3.) Prozkoumejte „předkvěty“

Užitečnost této poslední metody silně závisí na vaší genetice, protože některé kmeny vykazují předkvěty ve velmi mladém věku, zatímco jiným může trvat týdny nebo měsíce, než odhalí své pohlaví prostřednictvím předkvětu ve vegetativním stadiu. Samčí rostliny mají tendenci ukazovat své předkvěty před samičími rostlinami.

Cílem této metody je v podstatě prozkoumat vegetativní rostlinu konopí na budoucích pupenových místech, kde mohou růst předkvěty, a hledat rané známky samčích nebo samičích rostlin. Předkvěty jsou malé pupeny/pylové váčky, které se vyvíjejí v uzlech (spojení, kde se setkávají stonky a listy), když je rostlina ještě ve vegetativním stadiu.

Báze listu je nejlepším místem pro hledání předkvětů. Předkvěty se u některých kmenů objevují již 3 týdny od vyklíčení. Některým kmenům však může trvat 6+ týdnů, než vytvoří předkvěty.

Hledejte předkvěty na bázi listu. Obvykle se samci předvádějí před samicemi.

Takto vypadají samčí vs samičí předkvěty konopí.

Podívejte se na konopné "předkvěty" (malé verze květů, které se někdy objevují ve vegetativním stadiu na spojích, kde se vějířový list setkává se stonkem). Tato technika funguje u některých kmenů konopí lépe než u jiných, protože některé rostliny začnou růst předkvěty do 3 týdnů od vyklíčení, zatímco jiné nemusí vyrůst žádné předkvěty dříve než 6 týdnů až po vyklíčení.

Samičí předkvěty také vytvoří jemné bílé „vlasy“, které se objeví. Pokud vidíte tyto bílé chloupky, znamená to, že se díváte na ženské předkvěty.

Příklad jemných bílých pestíků (předkvětů) na samičí rostlině konopí

Pokud vidíte trsy kuliček, jistě víte, že se díváte na samčí předkvěty . Je však extrémně vzácné vidět více než 1-2 pylové váčky na kloub, když je rostlina stále ve vegetativním stádiu.

Příklad samčí rostliny konopí ukazující své první květy – pylové váčky vypadají téměř jako hrozny

 

Zde je schéma, které vám pomůže přesně vědět, co hledáte. Pokud vidíte zelené chloupky, jedná se o „palisty“ a ne o předkvěty. Ignorujte palisty.

Diagram předkvětů konopí - graf ukazuje rozdíl mezi samčími a samičími předkvěty

Přečtěte si kompletní návod, jak zkontrolovat samčí vs samičí předkvěty .

Hermies, banány a náhodné pylové váčky

Poznámka: Některé rostliny konopí produkují samčí i samičí květy. Tyto hermafroditní rostliny (laskavě nazývané hermie ) by měly být vyhazovány stejně jako samčí rostliny, protože jejich pylové vaky mohou také způsobit, že všechny pupeny ve vaší pěstírně budou semena, pokud se pyl uvolní. Začít s dobrou genetikou a dobrou péčí o rostliny konopí je nejlepší způsob, jak zabránit jejich „hermingu“.

Pokud uvidíte směs pylových váčků a pupenů (nebo malých bledých nebo žlutých „banánů“ rostoucích mezi poupaty), máte „hermii“, se kterou je třeba zacházet jako se samčí rostlinou a hodit ji, aby se zabránilo opylení.

Samčí rostliny, hermie a banány nejsou dobré. Prvním znakem jsou "banány" nebo "kuličky", kde by měly být pupeny

Často kladené otázky (FAQ)

Jak mohu udělat samčí rostlinu samičí?

 • Nemůžete – Neexistuje žádný bezpečný nebo spolehlivý způsob, jak důsledně přeměnit samčí rostlinu konopí na samičí rostlinu konopí. Je lepší zkusit začít s čistě samičími rostlinami nebo co nejdříve identifikovat a odstranit samčí rostliny konopí.

Jaké jsou rané příznaky samčí rostliny?

 • Rýčovité „koule“ na kloubech – Podívejte se, kde se listy setkávají se stonkem. Pokud vidíte „koule“ (na obrázku výše), pak to není samičí rostlina.

Kdy poznáte, zda je vaše rostlina samčí nebo samičí?

 • Nejdříve 3 týdny – 3 týdny od vyklíčení je obvykle nejdříve, kdy laboratoř odebere vzorek listu z rostliny za účelem testování pohlaví. Vizuálně některé rostliny konopí odhalují své pohlaví již 3 týdny od vyklíčení prostřednictvím předkvětů. Ty se u mnoha kmenů objevují i ​​ve vegetativním stadiu. Některým kmenům však může trvat 6+ týdnů, než vyrostou předkvěty, takže to není nejspolehlivější metoda. Nejlepším řešením je začít s čistě samičími rostlinami!

Když víte, že každá rostlina je samičí, můžete takto zaplnit svůj pěstební prostor a vědět, že každá rostlina vytvoří poupata.

Nejdříve 3 týdny - Některé rostliny konopí odhalují své pohlaví již 3 týdny od vyklíčení přes předkvěty. Ty se u mnoha kmenů objevují i ​​ve vegetativním stadiu. Některým kmenům však může trvat 6+ týdnů, než vyrostou předkvěty, takže to není nejspolehlivější metoda. Nejlepším řešením je začít s čistě samičími rostlinami!

 

Shrnutí: Jak zjistit, zda je rostlina konopí samčí nebo samičí před rozkvětem?

Existují tři hlavní způsoby, jak určit pohlaví rostlin marihuany předtím, než začnou kvést:

 1. Začněte s feminizovanými semeny nebo klony. Toto je nejlepší volba, protože zaručuje 100% samičí rostliny (pokud začnete s dobrým šlechtitelem). Feminizovaná semena lze zakoupit od renomovaných semenných bank (v současné době používám Seed Supreme , i když existuje mnoho vynikajících bank semen konopí).
 2. Genetické testy mohou identifikovat pohlaví brzy, ale výsledky nejsou vždy přesné. Také to bývá drahé.
 3. Prozkoumejte preflowers , jakmile se objeví. To funguje lépe pro rychle se projevující kmeny. Zkontrolujte, zda na spojích, kde se listy setkávají se stonkem, nejsou samičí tenké bílé chloupky nebo samčí rýčovité květy.

Zatímco genetické testování a předkvěty mohou pomoci, ideálním řešením je začít s feminizovanými semeny nebo čistě samičími klony. Tím se zabrání plýtvání časem a prostorem na samčích rostlinách, které nevytvářejí poupata. Ujistěte se, že získáte feminizovaná semena z důvěryhodného zdroje a potvrďte, že prodejce má solidní pověst.

Odstraňte samčí rostliny, abyste zabránili opylení, takže skončíte s sinsemilla (bezsemenná poupata), která jsou účinnější a považují se za kvalitnější než semena. Pěstování pouze samičích rostlin je nejlepší způsob, jak zaručit velké, silné výnosy bez semen z vaší konopné zahrady.

O autorovi: Nebula Haze

Nebula Haze je zkušený pěstitel konopí a spoluzakladatel GrowWeedEasy.com, nejkomplexnějšího online zdroje pro pěstování marihuany doma. Od vytvoření webové stránky v roce 2010 zasvětila Nebula svůj život pochopení rostliny konopí a učení kolegů pěstitelů, jak doma produkovat obrovské výnosy a podmanivou kvalitu pupenů. Přestaňte platit jiným lidem tuny peněz za podprůměrnou trávu a začněte pěstovat lepší trávu za zlomek nákladů ještě dnes!

Podívejte se na mého jednoduchého průvodce pěstováním konopí v 10 krocích .

Nebula Haze je zkušený pěstitel konopí a spoluzakladatel GrowWeedEasy.com, webového online zdroje číslo 1 pro pěstování marihuany doma. Více než deset let se věnuje porozumění rostlině konopí a předávání jednoduchých technik pěstování dalším domácím pěstitelům.