Výzvy k legalizaci konopí

Znovuzvolený generální tajemník Socialistické mládeže (JS) Miguel Costa Matos hájil, že by strana PS měla využít jejich absolutní většiny k prosazení věci legalizace konopí.

 

 

Ve svém projevu na závěr XXIII. kongresu JS, na kterém byl znovu zvolen, Miguel Costa Matos řekl, že legalizace konopí „není rozdělující příčinou“, ale spíše „příčinou strukturování veřejného zdraví“.

„Existují další [příčiny], ve kterých musíme využít této absolutní většiny Socialistické strany k postupu. A to je bezpochyby případ legalizace konopí,“ řekl.

„Legalizace konopí není rozdělující kauza, je to strukturální kauza ve veřejném zdraví, je potřeba, abychom kontrolovali, regulovali a dohlíželi na látku, která se v současné době prodává na ulici. Legisluje důkazy, sleduje příklady Kanady, Uruguaye, některých států Spojených států amerických a bude to případ Německa a Malty,“ dodal.

Pro Miguela Costa Matose je nyní nutné podepsat „novou společenskou smlouvu“ s mladými lidmi, „v době, kdy se tolik obrací k extrémní pravici nebo liberalismu“.

„Musíme ukázat, že je to tady se socialisty, je to tady prostřednictvím sociálního státu, prostřednictvím rovných příležitostí, kde skutečně budujeme svobodu a naplnění,“ řekl.

Pro Miguela Costa Matose musí být „naprosto ústřední osou této nové společenské smlouvy boj proti změně klimatu“.