Nová odrůda konopí s větším množstvím THC dorazí tuto středu do zúčastněných lékáren

Tuto středu do uruguayských lékáren dorazí nová odrůda rekreačního konopí s větším množstvím THC -psychoaktivního kanabinoidu s cílem zdvojnásobit nákup marihuany v těchto provozovnách a následně omezit účast nelegálního trhu V rozhovoru pro EFE to uvedl výkonný ředitel Institutu pro regulaci a kontrolu konopí ( Ircca ) Juan Ignacio Tastás , který ujistil, že tato nová odrůda konopí, pojmenovaná Gamma, dosáhne úrovně THC nižší než nebo rovných 15 %.

„Nehledáme větší spotřebu, ale s tímto nárůstem THC přistupujeme k požadavkům spotřebitelů s klidem na duši a poskytujeme produkt, který kromě kanabinoidů neobsahuje těžké kovy, pesticidy ani škodlivé mikroorganismy,“ uvedl. Chuťovky.

Od zahájení prodeje marihuany v Uruguayi v roce 2017 mohly lékárny nabízet pouze varianty Alfa a Beta s průměrnými hodnotami THC 6 % a maximálně 9 %, zatímco s komercializací Gamma tato čísla dosahují až průměrné THC mezi 12 % a 13 % a maximálně 15 %. V současné době existuje v celé zemi 30 přidružených lékáren, které konopí prodávají, podle nejnovější aktualizace společnosti Ircca .

„Zavedením této odrůdy přejdeme z prodeje 2 tun konopí ročně v lékárnách na 4, z nichž dvě třetiny budou od Gamma a zbývající třetina ze dvou již existujících odrůd,“ vysvětlil výkonný ředitel společnosti Ircca. o studiích konzultantů soukromé společnosti najaté institucí.

Podle údajů IRCCA má legální trh pro prodej konopí, tedy lékárny, konopné kluby a samopěstování, v tuto chvíli asi 70 000 registrovaných lidí, i když se odhaduje, že existuje asi 100 000 spotřebitelů kvůli faktorům, jako je např. jako sdílená spotřeba..

Národní protidrogová komise odhaduje, že v Uruguayi je přibližně 250 000 uživatelů konopí.

„Tyto údaje nás nutí si myslet, že dnes je asi 40 % těchto spotřebitelů soustředěno na legálním trhu a že zbývajících 60 % se k marihuaně dostává nelegálními kanály,“ řekl Tastás.

Poukázal na to, že do konce letošního roku IRCCA počítá, že počet konopných klubů se zdvojnásobí oproti počtu, který existoval v lednu, z přibližně 150 na 300, a oznámil, že v prosinci 2023 se očekává, že lékárny budou mít čtvrtou odrůdu konopí.

„Byla by to poslední odrůda, kterou stát hodlá nabízet, v tomto případě s obsahem THC 16 %, a od té doby by zajišťování nových odrůd měly na starosti soukromé společnosti vývojem vlastní genetiky,“ uzavřel Tastás.